ریسک

 • gallery
 • gallery

 جنگ جهانی شروع شده!

تمام کشورهای دنیا درگیر جنگ شدند و صدای شلیک تیر و توپ در همه جا شنیده میشه!

نقطه شروع جنگ مشخص نیست از کدوم کشور آغاز شده ولی در حال حاضر تمامی قاره ها درگیر جنگ شدند!

جبهه ها و گروه های مختلفی تشکیل شدند، متحدین، متفقین، آزادی خواهان، جمهوری خواهان و خیلی گروه های دیگه که هر کدومشون دنبال منافع خودشون هستند.

سرنوشت این جنگ چی میشه؟؟!

در آخر چه کشورهایی میتونند همچنان در روی نقشه کره زمین وجود داشته باشند؟ و این نبرد سنگین و خانمان سوز به نفع چه گروه ها و جبهه هایی پایان پیدا میکنه؟

نگران شدید؟

تمام این توصیفات و اتفاقات قراره در بازی ریسک به وقوع بپیونده!

پس اگر به ژانر جنگ و نبرد علاقه دارید، با خیال راحت یک ارتش انتخاب کنید و تمام استراتژی های خودتون رو در صفحه بازی به کار ببندید تا بتونید با فتح قلمرو بیشتر و شکست دشمنان، پیروز جنگ جهانی لقب بگیرید!

و آسوده باشید که فعلا در دنیای واقعی قرار نیست بجنگید!!

معرفی و بررسی بازی ریسک:

بازی ریسک یکی از بازی های پر طرفدار و قدیمی در دنیا و همچنین در ایران است.

بازی ریسک نسخه های خیلی متفاوت و گسترده ای داره و توسط ناشران مختلفی تولید شده، که بعضا در قوانین و محتویات با هم متفاوت هستند، ولی بازی که ما تولید کردیم چهار روش اصلی این بازی را به شما ارایه می­دهد.

طراحی زیبا و منحصر به فرد بازی ما آن را با نمونه­‌های مشابه متمایز می­‌کند.

بازی ریسک در سال ۱۹۵۹ توسط Albert Lamorisse کارگردان فرانسوی برنده اسکار طراحی و ساخته شد و چند سال بعد توسط کمپانی پارکر برادرز خریداری شد و با تغییراتی در قوانین بازی و نام بازی منتشر شد، هر چند الان شرکت پارکر برادرز از زیرمجموعه های کمپانی هزبرو شده و بازی ریسک توسط هزبرو تولید میشه.

از نکات جالب در مورد طراح بازی ریسک؛ آلبرت لاموریس این هست که ایشون در سال ۱۹۷۰ در ایران و شهر کرج در یک سانحه هوایی ( سقوط هلیکوپتر ) و در حالی که مشغول فیلمبرداری برای ساخت یک مستند بودند جونشون رو از دست دادند!!

بازی ریسک یک بازی در دسته بازی های جنگی و خانوادگی به حساب می­‌آید و مکانیک های بازی کنترل منطقه، جابجایی منطقه، پرتاب تاس، مجموعه سازی و … هست.

در این بازی بازیکنان در نقش فرمانده ارتشی هستند که هدفشون فتح قلمرو های مختلف دنیا و شکست سایر ارتش ها و تسلط بر تمام نقشه کره زمین هست.

در بازی ریسک صفحه بازی تصویری از نقشه سیاسی جهان است که به ۴۲ قلمرو مختلف در ۶ قاره تقسیم شده و بازیکنان با دردست داشتن قلمرو های مختلفی به قلمرو های دیگر حمله می‌کنند تا بتوانند آنها را تصاحب کنند.

تعداد هر قلمرو و قاره، امتیاز مخصوص به خودش رو داره، علاوه بر اون کارت های بازی هم امتیاز های مربوط به خودشون رو دارند، که در طول بازی به کمک شما آمده و در پایان بازی بازیکنی با بیشترین قلمرو یا در حالت دیگه ای از بازی، بازیکنی با فتح تمام قلمرو ها برنده خواهد شد.

بازی ریسک یک بازی خانوادگی هست که میشه یه بازی نیمه استراتژیک هم در نظرش گرفت و با وجود تاس های فراوان و اینکه برای هر حمله احتیاج به پرتاب تاس هست، درصد شانس در بازی خیلی بالا است.

ولی به هر حال به دلیل وجود نقشه جهان در صفحه بازی و مهره های ارتش و تم کلی جنگی و نظامی بازی، برای کسانی که به این سبک علاقه مندند، شدیداً جذاب بوده و با اینکه پیروزی در هر حمله یا دفاعی توسط تاس و یا به عبارتی شانس مشخص می­شود، ولی استراتژی اینکه با کدوم قلمروی خودتون به کدوم قلمرو و کدوم دشمن حمله کنید و استراتژی چینش نیروهاتون در ادامه نبرد، میتونه بر جذابیت های بازی تاثیر گذار باشه.

شما در بازی ریسک نقش فرمانده ارتشی رو دارید که باید با استراتژی مشخصی سعی در فتح قلمروها و قاره های بازی بکنید و تا جایی که امکان داره از مهره های ارتشتون در صفحه بازی قرار بدید تا در دفعات بعدی با قدرت بیشتری حمله کنید و از طرفی نیروی بیشتری برای دفاع در برابر حملات بازیکنان رقیب داشته باشید.

در بازی ۶ قاره وجود دارد که هر کدام با یک رنگ مشخص شده که شامل قاره های: آسیا، استرالیا، اروپا، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی میشه و هر قاره شامل مناطق یا قلمروهای خاصی هست که توسط مرز از هم جدا شده­‌اند.

در مجموع ۴۲ قلمرو در بازی وجود دارد.

این قلمروها بوسیله مرز مشترک یا خطوط دریایی به هم متصل هستند و هر بازیکن فقط میتواند به قلمروهایی حمله کند که توسط مرز مشترک یا خطوط دریایی به قلمروی خودش متصل باشند.

در بازی ریسک شما امکان بازی در چهار حالت را دارید که در قوانین بازی با هم تفاوت هایی جزئی دارند.

زمان بازی ریسک هم بسته به اینکه کدام روش بازی رو انتخاب می­کنید متغییر است و در حالت معمولی بین ۴۰ الی ۶۰ دقیقه و در حالت کلاسیک شاید تا ۲ الی ۳ ساعت هم طول بکشد!

همچنین شما امکان بازی تا ۵ نفر رو در این بازی دارید که در حالت های ۴ و ۵ نفره بازی شدیداً رقابتی و هیجانی دنبال می‌شود.

بازی حالت ۲ نفره هم دارد که باید تغییراتی در روند بازی ایجاد کنید.

از نکات و مزیت های بازی ریسک همکاری و اتحاد بازیکنان با هم برای غلبه بر بازیکنان دیگر است.

شما می­توانید برای پیروزی خودتان با دیگر بازیکنان اتحاد و پیمان ببندید و بر علیه بازیکن دیگری شورش کنید و یا در بعضی حملات و همچنین چیدمان نیروهای ارتش خودتان با بازیکنان دیگه معامله کنید، البته در آخر فقط یک بازیکن یا ارتش میتونه پیروز بشه و دیر یا زود باید اتحاد یا پیمان خودتون رو باطل کنید و به جنگ با متحدین خودتان بپردازید!!

  5 نظر

 1. محمد
  خرداد ۲, ۱۳۹۹
  پاسخ

  دفتر چه راهنما همراهش نبود 🙁

 2. مهدیه
  تیر ۹, ۱۳۹۹
  پاسخ

  سلام ممنون عالی بود
  فقط لطف کنید بازی برای بزرگسال مثل همین ریسک بیشتر بیارید ممنون میشم ❤❤

 3. ناشناس
  مهر ۲۶, ۱۴۰۱
  پاسخ

  سلام ببخشید بنده بازی ریسک راخریداری کردم ولی تعداد سربازها طبق دفترچه که ۴۰ تاباید باشدکمتراست

 4. وحید
  دی ۲۰, ۱۴۰۱
  پاسخ

  از دی جی کالا خریدم اما یکی از تاس هاش چاپ درستی نشده بود و اینکه مهره های آبی ش رنگ نداشت و چاپ روی کار ها هم با کیفیت نیست

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.